Při tomto sportu je velmi důležité , aby měl pes rád aportrování . Psovod háže psovi disky v podobě létajícího talíře a pes je chytá v různých polohách , např. za letu , při přeskoku přes jakoukoliv část těla provoda , nebo za běhu , ... Dogfrisbee má taky různé disciplíny , např. :
Freestyle: Je to nejefektnější a nejzajímavější disciplína dogfrisbee . Tým má dvě minuty a deset disků na
to , aby předvedl naučenou sestavu triků . Hodnotí se zaujetí psa a jeho aportovací , fyzická a chytací dovednost , rozmanitoat hodů psovoda a jeho schopnost "organizace disků" (plynulé sbírání aportovacích disků) .
Povinné prvky: dva různé overy (pes přeskakuje přes tělo psovoda)
dva různé vaulty(pes se odráží od těla psovoda)
multiple (tři po sobě rychle jdoucí hody)
dog catch (chycení psa ve vzduchu)
team movement (secvičený prvek)
passing (pes probíhá těsně kolem psovoda)
zig-zag (tři hody , kde pes chytá střídavě vlevo a vpravo)
catch ratio (poměr hozených a chycených disků)
Minidistance: Tentokrát má tým k dispozici pouze jeden disk . Hřiště je rozděleno po 10ti yardech (nebo metrech) a čím dál od psovoda pes talíř chytí , tím víc získá bodů . Za chycení ve výskoku se připočítávají další body . Dvojice má na akci 90 sekund a počítá se jim 5 nejlepších pokusů . Nejen že psovod musí být zdatný házeč , ale je taky potřeba pořádný sprint psa , neboť chycený disk musí co nejrychleji aportovat zpět psovodovi , aby mu jej mohl zase hodit .
Longdistance: Při této disciplíně není stanoven časový limit a tým má tři pokusy na to , aby pes chytil disk v co největší vzdálenosti od psovoda , přičemž se posléze počítá pouze nejdelší hod .
Time trial: Tady je účelem co nejrychleji dvakrát chytit a přinést disk hozený za 20ti yardovou hranici (18,3m) .
|